הדברת פרעושים

על מנת להבין את גודל הבעיה, צריך להכיר את המזיק, אז הנה מספר עובדות על פרעושים ועל אופן ביצוע הדברת פרעושים.
יצורים אלה מוצצים את דמם של בעלי החיים ובני האדם, הם נמצאים למעשה בכל מקום, אולי חוץ מאנטריקה.
מחזור חייו של הפרעוש מתחיל בביצה עד לבוגר. חייב דם לצורך קיומו, ולכן כל יצור באדם חם יכול לשמש להם כפונדקאי.
הם אלופי העולם בקפיצה לגובה, בדרך זו נצמדים אל בני האדם ובעלי החיים ושם יוצרים מגע עם עורנו.
הפרעושים יכולים לחיות ללא ארוחת דם דשנה לפחות מאה ימים. הנקבה זקוקה לדם על מנת לייצר ביצים, היא מטילה את ביציה בתוך 35-40 שעות מארוחת הדם האחרונה. אותה נקבה יכולה להטיל כ-2000 ביצים במהלך חייה.
הפרועשים הם יצורים זעירים מאוד. הם מגיעים בגדלים של מ"מ, גופם שטוח בעל מנגנון מציצה מפותח מאוד, חסר כנפיים וצבעם אדמדם חום עד שחור.

הדברת פרועשים ביתית:
כיצד להתכונן לטיפול בפרעושים - התבוננו וגלו היכן בעלי החיים שלכם נוהגים לשרוץ. מקומות אלה, לבטח נגועים בפרעושים, על כן חשוב לנקות ולהדביר היטב.
שלב שני - הדברת פרעושים ביתית - הוא הוטרינר. במידה ובעל החיים נראה לכם סובל פיזית כגון פצעים ודימומים, זיהומים למיניהם, יש לקחתו לוטרינר לאבחון למציאת פתרון תרופתי. הזנחה עלולה להביא למקרה מוות.
שלב ג' - הדברת פרועשים בבית - ישנם מגוון גדול של תכשירים כגון: קולר נגד פרעושים וקרציות, שמפואים, אמפולות למיניהם ואבקות. שילוב כל האמצעים נותן פתרון מצוין לטיפול בבעלי החיים. יש לבדוק היטב מהם המרכיבים הכימיים של כל מוצר, במיוחד בקולרים נגד פרעושים. זכרו שכולם מכילים חומרי הדברה שמתפשטים בגופו של בעל החיים.
שלב ד'- הדברת פרעושים בבית - לפני הזמנת מדביר להדברת פרעושים, יש להכין את השטח וזה כולל נקיון החצר, כיסוח הדשא, פינוי הפסולת וכמובן שאיבה של כל הבית. חשוב להתמקד בריפודים ובמקומות הרביצה של בעלי החיים.
זכרו, שאיבת הבית על בסיס קבוע היא למעשה סוג של הדברת פרעושים ביתית, ללא חומרי הדברה. פרעושים מתקמים בבדי הריפוד או השטיחים. כאשר אנו מבצעים פעולת שאיבה, הויברציה ופעולת היניקה של השואב גומרת להם לצאת ממעמקי השטיח ובדרך זו למעשה אנו אוספים אותם לשקית השואב.

ריסוס פרועשים מקצועי ע"י מדביר-
חשוב לזכור כי השלב האחרון בטיפול בפרעושים הוא הזמנת מדביר מקצועי. הדברת פרועושים בבית או הדברת פרעושים בגינה שונה באופן הביצוע שלה הן בכמויות חומר ההדברה, והן בסוג החומרים עצמם. אלה חייבים לכלול מווסתי גדילת חרקים על מנת לפגוע בביצים ועל כן חובה לרסס את כל השטחים בסביבה הקרובה. כמו כן יש לפנות את בני הבית והחיות לפני הריסוס. בעלי חיים אינם רשאים להיכנס לשטח המודבר אך ורק לאחר ששטפנו היטב את המתחם.
חשוב לפני הריסוס בבית להתייחס לשטח המרוסס, לדוגמה שיש ועץ נוטים לשנות גוון בגלל יכולת הספיגה שלהם. שטחים עלולים להינזק, על כן חובה להתייעץ עם מדביר מוסמך לפני הביצוע.

הדרת פרעושים בגינה -
פרעושים בדרך כלל גרים באזורים מוצלים, לחים ורטובים, מתחת לשיחים, מחסנים ועצים. שטחי דשא פתוחים אינם פופולריים במיוחד מאחר והם חשופים לשמש. על כן, בזמן ההדברה יש להרוות את השטח המרוסס בחומרי הדברה בפרט במקומות הנוגעים במיוחד בבתי הגידול, כגון מלונות ומקומות מרבץ.

קולר נגד פרועשים וקרציות - כלבים וחתולים הם גורם מכריע ביותר במלחמה נגד פרעושים. הם למעשה משמשים מקור החיים של הפרעושים. כאשר משתמשים בקולרים נגד פרעושים וקרציות לכלבים, או קולרים נגד פרעושים לחתול, צריך להבין את אופן הפעולה. חומר ההדברה מופרש אל גופו של הכלב או החתול, בדרך זו פוגע בפרעושים. זכרו קולרים נגד פרעושים וקרציות עלולים לפגוע בבעלי החיים במידה והם גורים מתחת לגיל שנתיים. חתולים לדוגמא רגישים לפרמטרינים. על כן ישנם חברות בעולם המייצרות קולרים נגד קצריות ופרעושים על בסיס טבעי הספוגים בשמנים אתרים כגון שמן המנטה, דילמונים ועוד. אז הבחירה היא שלכם.

מהם הכללים אחרי הטיפול בהדברת פרעושים?
כשסיימנו את ההדברה בבית וטיפלנו בבעלי החיים, ובקולרים נגד פרועשים וקרציות מומלץ לבצע מספר דברים:
חשוב לשאוב פעם נוספת כעבור 48 שעות, המלצה שלי היא לשאוב על בסיס קבוע כ3 פעמים בשבוע שאיבה יסודית. במידה וישנם דברים שבאו במגע בחומר הריסוס יש לשוטפם ולנקותם. חשוב לשטוף את הבית לפני כניסת ילדים או בעלי חיים. במקרה של הרעלה כמובן יש להתייעץ עם וטרינר מוסמך.

חדשות ועידכונים
פרטים נוספים

טיפול חדשני לקרציות בחומרי הדברה ירוקיםמגוון פתרונות להרחקת יונים 

פרטים ג'ל תיקנים חדשני ידידותי לסביבה

לפרטים:

     בקרוב באתר ג'ל הנמלים

הטוב ביותר :שואב יתושים וזבובים

 

מחיר באתר 430 שח

לא כולל משלוח .לפרטים:מלכודת דבק לחולדה


מחיר מבצע באתר 35 ש"ח.
המחיר לא כולל משלוח.
פרטים נוספיםצור קשר @
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:
מוצרי הדברה ממיטב החברות
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה