top of page
הרחקת יונים
פשפש מיטה
הדברת עכבישים
הדברת נמלים
הדברת תיקנים
הדברת זבובים
הדברת יתושים
הדברת צרעות
הדברת חולדות
הדברת עכברים
הדברה ירוקה

הדברת נמלים אש - כל מה שצריך לדעת המדריך המלא

הדברת נמלת האש - כל מה שצריך לדעת | המדריך המלא

אם אתם מתמודדים עם נמלת אש, תרצו לדעת כיצד להיפטר מהם במהירות וביעילות. מדריך זה ילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברת נמלים אש, מהשיטות הטובות ביותר לשימוש ועד לסימנים המעידים על נגיעות. תוכל לזהות נגע ולמגר אותו תוך זמן קצר!

מהי נמלת האש ולמה הן מהוות בעיה?

נמלת אש הן סוג של נמלה עוקצנית שמקורה באזורים שונים בעולם, כולל חלקים מארה"ב, ברזיל ואוסטרליה. צבעם חום-אדמדם ואורכם בדרך כלל כ-2.4-6 מ"מ. נמלת האש מקבלות את שמן מהעוקץ העוצמתי והארס החומצי שלהן, שעלולים לגרום לעקיצות כואבות בבני אדם ובבעלי חיים.

מלבד העקיצה הכואבת שלהן, נמלי האש גם מהוות סיכון לבריאות האדם בשל האלרגנים בארס שלהן שעלולים לגרום להלם אנפילקטי אצל אנשים מסוימים. בנוסף, הם עלולים לפגוע בבתים ובגנים, ולהרוס מדשאות, צמחים, עצים וצמחייה אחרת. הם יכולים גם לזהם מקורות מזון על ידי זחילה עליהם או נבירה בהם כדי לבנות את המושבות שלהם.

מכיוון שנמלת אש הן מגדלות פוריות ביותר ויש להן מעט מאוד טורפים טבעיים באזורים מסוימים, הן עלולות להפוך במהירות למטרד לבעלי בתים שחייבים לשלוט בהן או למגר אותן. הדרך הנפוצה ביותר להדברת נמלים אש היא באמצעות טיפולים כימיים כגון פיתיונות או תרסיסים. שיטות אחרות להדברה כוללות הצפה או הפרעה בגובה פני הקרקע כגון חריש או עיבוד אדמה סביב אזורים מושפעים.

בנוסף להיותן מזיקים עוקצים מסוכנים, נמלת האש יכולות להיות גם מזיקים מטרידים הרסניים הפוגעים במדשאות עם התלוליות והמנהרות שלהן תוך זיהום מקורות מזון במושבות שלהן. יתר על כן, בשל התכונות האלרגניות של הארס שלהם, הם עלולים אפילו להיות מסוכנים לבריאות האדם אם לא בודקים אותם במשך זמן רב מדי! למרבה המזל ישנם אמצעים שונים להדברת מזיקים אלו, אך תמיד מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הדברה לקבלת פתרון יעיל המותאם במיוחד לסביבה הביתית או העסקית שלכם.

איך אתה יכול להיפטר מנמלת האש באזורים שלך?

נמלים אש הן בעיה נפוצה עבור בעלי בתים רבים, והיפטרות מהן עלולה להיות קשה. למרבה המזל, ישנם כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להפוך את הסביבה החיצונית שלך לא מסבירת פנים למזיקים המציקים הללו.

הצעד הראשון להיפטר מנמלת האש הוא זיהוי הקינים שלהן. נמלים אש בדרך כלל בונות תלים באזורים שטופי שמש ויש להן מנהרות שנמשכות כמה מטרים מתחת לפני השטח. חשוב לאתר את כל התלוליות בחצר או בגינה כדי שתוכל לטפל בהם כראוי. לשם כך, אתה יכול להשתמש בתחנות פיתיון או קוטלי חרקים שתוכננו במיוחד עבור נמלים אש. יש להשתמש במשורה בטיפולים המבוססים על כימיקלים, מכיוון שהם עלולים לא רק להרוג את נמלי האש אלא גם חרקים מועילים כמו דבורי דבש ופרפרים.

לאחר שאיתרתם את כל התלים, חשוב למלא את כל הסדקים והחריצים שבהם נמלים אש עלולות להיכנס לביתכם או למבנים אחרים בשטח שלכם. זה יעזור למנוע ממושבות חדשות להתבסס בנכס שלך. בנוסף, שמירה על דשא מכוסח ופסולת באופן קבוע מיסודות הבניינים תעזור להפחית את נוכחותן של נמלים אש.

דרך נוספת להיפטר מנמלת אש היא ליצור מחסום סביב צמחים או מבנים שרוצים להגן עליהם מפני נגיעות. אתה יכול לעשות זאת על ידי שימוש באדמה דיאטומית סביב צמחים או פיזור זה מסביב לפתחים ונקודות כניסה אחרות למבנים ומבנים בנכס שלך. אדמה דיאטומית פועלת על ידי הרג חרקים כשהם באים איתה במגע; עם זאת, חשוב לזכור שזה לא הורג נמלים בוגרות אש, רק את הזחלים והביצים שלהן.

יש גם כמה שיטות טבעיות שאתה יכול לנסות אם אתה לא רוצה להשתמש בכימיקלים או אדמה דיאטומית. אפשרות אחת היא הכנסת טורפים טבעיים כגון חיפושיות או עכבישים לגינה שלך, אשר יסייעו לשלוט באוכלוסיות הנמלים מבלי לפגוע בחרקים מועילים כמו דבורים ופרפרים. בנוסף, שתילת סוגים מסוימים של צמחים כמו נענע, שום וחתול יכול לעזור להדוף נמלים אש מלכתחילה להגיע אל הנכס שלך מכיוון שהן לא אוהבות ריחות חזקים כמו שהצמחים הללו מייצרים באופן טבעי.

לבסוף, זכור שאם יש צורך בטיפולים כימיים, עדיף תמיד לקרוא את התוויות בקפידה ולעקוב מקרוב אחר ההוראות לפני החלת חומרי הדברה או חומרי הדברה על מנת להבטיח אמצעי בטיחות נאותים במהלך זמן הדברת נמלת האש.

נמלי אש טיפול טבעי:

נמלים אש הן זן פולשני מאוד של נמלים שיכול לגרום נזק רב למערכות האקולוגיות שמסביב. הם ילידי דרום אמריקה, אבל הם הוצגו למקומות רבים אחרים בעולם וכיום הם נחשבים למזיקים בכמה אזורים. שליטה באוכלוסיות נמלת האש היא חיונית אם רוצים למנוע את נזקן והתפשטותן.

למרבה המזל, ישנן דרכים טבעיות רבות לשלוט בנמלים אש. שיטה אחת היא על ידי החדרת טורפים לסביבה. מינים מסוימים של ציפורים ולטאות יאכלו נמלים אש, מה שיכול לעזור להפחית את מספרן.

 

אפשרות נוספת היא שימוש בפתיונות או מלכודות שניתן למקם סביב אזורים שבהם נמלי אש עשויות לקנן או לחפש מזון. פיתיונות אלו מכילים מזון מעורב בקוטלי חרקים, שימשכו את הנמלים ויהרגו אותן כשאוכלים אותן. בנוסף, מינים מסוימים של נמטודות או פטריות יכולים לשמש כחומרי בקרה ביולוגיים גם נגד נמלים אש.

דרך טבעית נוספת לשלוט באוכלוסיות נמלי האש היא באמצעות שיטות ניהול מים. אלה כוללים הצפת הקינים שלהם בעונות גשומות או השקיה של אזורים עם ריכוז גבוה של חרקים אלה. זה גורם לנמלים לטבוע או להתפזר מהאזור ומאפשר למינים מועילים אחרים להשתלט על השטח שהיה תפוס בעבר על ידי נמלים אש.

לבסוף, פרקטיקות תרבותיות ממלאות גם תפקיד חשוב בשליטה באוכלוסיות נמלי האש באופן טבעי. איסוף יד והסרה של מושבות הוא מנהג כזה שנמצא יעיל בהפחתת מספרם באזורים מסוימים. בנוסף, גינון סביב בתי מגורים ושדות יבול עלול להקשות על מזיקים אלו להתבסס מאחר שהם מעדיפים אדמה לחה ושטחים פתוחים כמו אלו המצויים במדשאות עשב או בגינות. מנהגים תרבותיים אחרים כמו שריפת צמחייה ליד קינים בעונות יבשות ידועות כמפחיתות את נוכחותן גם בשל עשן המפריע לפרומונים המשתחררים על ידי חרקים אלה למטרות תקשורת.

לסיכום, ישנן מספר שיטות טבעיות בהן ניתן להשתמש ביעילות לשליטה באוכלוסיות נמלת האש מבלי להסתמך על חומרי הדברה כימיים או טכנולוגיה מודרנית כגון טכניקות ריסוס אווירי. יישום כל שילוב של אסטרטגיות אלה יכול לסייע בהפחתת נגיעות באזורים ספציפיים מבלי לגרום נזק לבריאות האדם, לבעלי חיים או למינים מקומיים מועילים החיים באותה מערכת אקולוגית

מהן כמה שיטות כימיות להדברת נמלים אש (ואיזה מהן עובדות הכי טוב)?

הדברת נמלת אש יכולה להיות לרוב משימה קשה. הדרך היעילה ביותר להדביר את המזיקים המציקים הללו היא שימוש בשיטות כימיות. הנה כמה דוגמאות לשיטות הכימיות השונות המשמשות לצמצום אוכלוסיות נמלת האש.

אחת השיטות הכימיות הנפוצות ביותר להדברת נמלים אש היא מוצרי פיתיון. פיתיונות אלה מכילים קוטל חרקים שנוסח במיוחד למשוך ולהרוג נמלים אש. שיטה מסוג זה עובדת בצורה הטובה ביותר כאשר היא מטופלת על בסיס קבוע, שכן פיתיון מתמשך מבטיח שנמלים אש לא יתאכלסו מחדש באזורים מטופלים. הפיתיון צריך להיעשות סביב בתים, ליד הקנים שלהם, ובאזורים נגועים אחרים.

שיטה כימית נוספת להדברת נמלים אש כוללת שימוש בקוטלי חרקים ישירות עליהן או על הקינים שלהן. אלה כוללים קוטלי חרקים מגע, קוטלי חרקים משודרים וטיפולי תלים עם גרגירים או אבק. בשיטה זו, חיוני לזהות את מיני נמלת האש הממוקדים, שכן סוגים שונים עשויים לדרוש סוגים שונים של טיפולים. בנוסף, חשוב לעקוב בקפידה אחר הוראות התווית בעת יישום כימיקלים אלו על מנת להבטיח שימוש בטוח.

אפשרות שלישית להדברת נמלת אש משתמשת בקוטלי חרקים מווסת גדילה (IGR). IGRs נועדו לשבש את מחזור הרבייה של מזיקים כגון זבובים לבנים, כנימות ופרעושים על ידי מניעת הגעה לבגרות והתרבות. ביישום נכון, הם יכולים להפחית משמעותית את מספר המבוגרים באוכלוסייה לאורך זמן מבלי לגרום נזק לבני אדם או לחיות מחמד לאחר שהתייבש לאחר היישום. זה גם יכול לעזור להפחית את כמות חומרי ההדברה הדרושים באופן כללי, שכן IGRs מכוונים רק לשלבים מסוימים במחזור החיים של חרק במקום להרוג את כל המבוגרים באופן מיידי, כפי שעושים קוטלי חרקים ממגע.

לבסוף, ישנם קוטלי חרקים על בסיס פירטרואידים הפועלים בצורה הטובה ביותר נגד מושבות נמלות אש קטנות או תלים מבודדים, אך עשויים להיות פחות יעילים נגד נגיעות גדולות יותר בשל קצב הפירוק המהיר שלהם לאחר היישום. פירטרואידים מכוונים לכל שלבי מחזור החיים של מבוגר - מהטלת ביצים בוגרים ועד לזחלים - מבלי להשאיר רעילות שיורית לאחר ייבוש מה שהופך אותם בטוחים יותר עבור בני אדם וחיות מחמד מאשר כימיקלים אחרים המשמשים לאמצעי הדברת מזיקים כגון זרחנים אורגניים או קרבמטים המופקים מנפט. -מקורות מבוססים.

כל השיטות הכימיות הללו הוכיחו יעילות נגד מינים שונים של נמלי אש תוך מתן יתרונות בטיחותיים ביישום נכון - אולם יש להשתמש בהן תמיד יחד עם שיטות ניהול אחרות שאינן כימיות כגון הדברה מכנית (הצפה) או הדברה ביולוגית (באמצעות טורפים מקומיים). ). בנוסף, יש לשקול גם השפעות שיוריות לפני שתחליטו איזו גישה מתאימה ביותר לצרכיכם, מכיוון שחלק מהכימיקלים עלולים להשאיר רעלים ארוכי טווח במערכות הקרקע והמים גם לאחר ביצוע יישומים ראשוניים בהצלחה, מה שמפחית במידה ניכרת את הסיכון מהתפרצויות עתידיות.

כיצד למנוע נגיעות עתידיות של נמלים אש בנכס שלך (ובבית)?

נמלים אש יכולות להיות מזיק מתסכל להפליא להתמודד איתו ועלולות לגרום נזק משמעותי לבתים ולנכסים. כדי למנוע הדבקות עתידיות של נמלים אש, דרך הפעולה הטובה ביותר היא לנקוט באמצעי מניעה.

הצעד הראשון במניעת התקפות נמלת האש הוא לוודא שהנכס שלכם לא אטרקטיבי עבורן. נמלים אש ניזונות מחלבונים ופחמימות, כך שהרחקת מקורות מזון מהרכוש או הבית שלך תעזור למנוע מהם להתקרב. שמור אשפה מאוחסנת בפחים עם מכסים צמודים והרחק מהרכוש שלך, כמו גם מזון לחיות מחמד המאוחסן בתוך הבית. שמור על כל אזורי אכילה חיצוניים נקיים וללא פירורים ושאריות מזון אחרות שעלולות למשוך את הנמלים. בנוסף, הסר כל צמחייה או חיפוי סמוך ליסודות הבית או הנכס שלך, שכן אלה נוטים לספק אתרי קינון למושבות.

השלב הבא במניעת התפשטות נמלת האש הוא יצירת מחסום סביב הנכס או הבית שלכם באמצעות קוטלי חרקים שתוכננו במיוחד למטרה זו. מוצרים אלה מכילים בדרך כלל פיתיונות שמושכים את נמלי האש שאותם הן יצרכו ולאחר מכן יתפשטו בכל המושבות שלהן לפני שהם ימותו לחלוטין. הקפידו להשתמש בחומרי הדברה לפי הוראות היצרן על מנת להבטיח יעילות מיטבית. בנוסף, בדוק בקביעות את הנכס שלך לאיתור סימנים של פעילות נמלת אש כגון תלוליות ליד יסודות או קירות, שבילים המובילים הרחק מתלוליות אלה, ואדמה מופרעת בקרבת שבילים אלה. אם אתה מבחין בסימני פעילות כלשהם, נקוט בצעדים מיידיים כדי לחסל אותה באמצעות חומרי ההדברה הנכונים או פנה לאיש מקצוע מורשה הדברה לקבלת עזרה במידת הצורך.

לבסוף, חשוב לשמור על ערנות כאשר מנסים למנוע הדבקות עתידיות של נמלות אש ברכושכם או בביתכם. בדוק בקביעות אם יש סימני פעילות בחצר שלך, הן מבפנים והן מבחוץ, כדי שתוכל לנקוט בפעולה מתקנת מהירה במקרה של נגיעות חדשות. בנוסף, שקול לבצע בדיקות סדירות על ידי אנשי מקצוע בתחום הדברה שיכולים לזהות במדויק אזורים בעייתיים אפשריים לפני שהם הופכים לחמורים מדי. על ידי נקיטת צעדים פשוטים אלה תוכלו להפחית במידה ניכרת את הסיכויים לבעיות עתידיות עם נמלים אש בנכס שלכם או בביתכם.

עקיצת נמלת אש טיפול:

עקיצת נמלת אש יכולה להיות כואבת ומרגיזה להפליא עבור כל מי שאומלל מספיק להיות ממוקד על ידי החרקים הקטנים אך החזקים הללו. נמלים אש הן בני משפחת הפורמיסידים, הכוללת יותר מ-12,000 מיני נמלים. יש להם צבע חום-אדמדם ואורכם בערך שניים עד שישה מילימטרים. נמלים אש ידועות בהתנהגותן האגרסיבית ובמתן עקיצה ארסית העלולה לגרום לכאב שריפה עז ואף להוביל להלם אנפילקטי או למוות במקרים מסוימים.

למרבה המזל, ישנם מספר טיפולים זמינים לסובלים מתופעות של עקיצת נמלת אש. הדבר החשוב ביותר הוא להסיר כל נמלת אש גלויה בהקדם האפשרי ולפנות לטיפול רפואי במידת הצורך. אם אין עזרה רפואית זמינה, יש כמה תרופות ביתיות שעשויות לעזור להפחית כאב ודלקת.

 

מריחת קרח או קומפרסים קרים יכולים לעזור להפחית את הנפיחות; השריית מים קרים עשויה גם לספק הקלה מסוימת. ניתן לקחת גם משככי כאבים ללא מרשם כגון איבופרופן או פרצטמול כדי לסייע בניהול הכאב. אנטיהיסטמינים, כגון דיפנהידרמין (בנאדריל), עשויים לספק הקלה זמנית בתחושות הגירוד הנגרמות על ידי העקיצה. תחליב קלמין עשוי לרכך את העור המושפע מהעוקץ וניתן למרוח סודה לשתייה מעורבבת במים כדי ליצור משחה באופן מקומי כדי להפחית גירוד ודלקת.

במקרים מסוימים, אנשים עלולים לחוות תגובות אלרגיות קשות לעקיצות נמלת אש אשר עשויות לכלול קשיי נשימה, סחרחורת או התעלפות, כוורות או פריחה באזורים אחרים בגוף מלבד מקום העקיצה, נפיחות חמורה סביב העיניים או השפתיים. , בחילה או הקאות. במקרים אלה, פנה לטיפול רפואי מיידי שכן ייתכן שיהיה צורך בהזרקת אפינפרין (EpiPen) כדי לנטרל הלם אנפילקטי על מנת למנוע התרחשות של סיבוכים מסכני חיים

בסך הכל, נקיטת צעדים למניעת עקיצות נמלים אש היא המפתח, כולל הימנעות מאזורים עם מושבות גדולות של נמלים אש אם אפשר לחלוטין; לבישת שרוולים/מכנסיים ארוכים בחוץ; שימוש בתכשירים דוחי חרקים המכילים DEET; בודקים תכופות של אזורים חיצוניים לאיתור קנים; הימנעות מלגעת בתלוליות בידיים חשופות; הרחקת פסולת חיצונית מחללי מגורים; ניטור חיות מחמד לאיתור סימנים של עקיצות/עקיצות וכו', אמנם כואב מאוד, אך עם טיפול וטיפול נאותים אנשים רבים הסובלים מעקיצת נמלת אש מתאוששים במהירות ללא השפעות או סיבוכים מתמשכים, אך תמיד עדיף לא לקחת סיכונים כאשר מתמודדים עם מזיקים שעלולים להיות מסוכנים כמו זה!

איך מזהים את נמלת האש?

נמלת האש הן אדומות, שחורות או שילוב של שני הצבעים ואורכן יכול לנוע בין 1/4 אינץ' ל-3/8 אינץ'. יש להם שש רגליים וזוג אנטנות על הראש. נמלים אש נמצאות בדרך כלל בחוץ, חיות בתלוליות הממוקמות בעיקר באזורים שטופי שמש פתוחים כמו מדשאות, שדות מרעה, פארקים וכרי דשא. כפי שהשם מרמז, נמלים אש יכולות לגרום לעקיצה כואבת שעלולה לגרום לנפיחות ולתחושות צריבה שיכולות להימשך עד מספר שעות.

הדרך הטובה ביותר לזהות נמלת אש היא על ידי חיפוש אחר הסימנים המעידים על הקינים שלה. קיני נמלת האש הם תלים גלויים המורכבים מאדמה רופפת ללא חורי כניסה או יציאה על פני השטח והם בדרך כלל בגובה של כ-12 אינץ' ורוחב 18 אינץ'. כדי לאשר את נוכחותן של נמלים אש בתוך התל, השתמשו במקל וערבבו בעדינות סביב צד אחד של התל עד שתראו כמה נמלות אש פועלות מתפזרות מתוכו.

אם לא ניתן לזהות קן בגלל צמחייה מגודלת או מסיבות אחרות, ייתכן שתוכל לזהות נמלים אש על ידי חיפוש נמלים פועלות מחפשות מזון בשטח הפתוח. עובדי נמלת אש נוטים להיות כהים יותר מסוגים אחרים של נמלים, אז חפשו אותן נעות במהירות על פני משטח או אוספות חלקיקי מזון מצמחים או משטחים אחרים כמו סלעים או ערימות עץ.

מבחינת התנהגות, נמלים אש אגרסיביות מאוד כשהן מרגישות מאוימות או מופרעות – הן ירימו את הבטן על מנת לעקוץ כל פולש שמתקרב מדי. חשוב לנקוט משנה זהירות כאשר מנסים לזהות מזיקים אלו שכן מגע ישיר עם גופם עלול לגרום לעקיצות כואבות שעלולות לדרוש טיפול רפואי אם לא יטופלו.

לבסוף, דרך נוספת לזהות נמלים אש היא על ידי התבוננות בתזונה שלהן - הן ניזונות בעיקר מסוכרים המיוצרים על ידי צמחים (צוף) וכן מחרקים קטנים כמו זחלים או כנימות שהן צדות באמצעות הלסת התחתונה העוצמתית שלהן. כאשר תצפית על שבילים של חרקים אלה ליד הבית שלך, יהיה זה חכם לחפש את התלוליות הקיימות בקרבת מקום - אם יש אחד כזה, סביר להניח שזה המקור של שבילי הנמלים האלה!

האם נמלת האש פוגעת בבעלי חיים?

נמלים אש הן זן של נמלים שמקורן בדרום אמריקה שהפך למין פולש בחלקים רבים של העולם, כולל חלקים של ארצות הברית. היצורים הקטנים אך העזים הללו עלולים לגרום לבעיות חמורות הן לאוכלוסיות האדם והן לבעלי החיים. בעוד שנמלים אש בדרך כלל אינן מחפשות או תוקפות חיות, הן עלולות להיות מסוכנות אם נתקלות בהן בבעלי חיים או חיות מחמד, שכן העקיצה שלהן גורמת לכאב עז ונפיחות שיכולים להימשך ימים.

עקיצות נמלת אש מכילות ארס המוחדר לעור במגע, כאשר כל נמלה מזריקה מספר פעמים בכל התקפה. התסמין השכיח ביותר של עקיצת נמלת אש הוא תחושת צריבה עזה אשר עשויה להיות מלווה בבליטות אדומות קטנות על העור. במקרים מסוימים יכולים להופיע תסמינים חמורים יותר כגון חום, סחרחורת, בחילות והקאות. תגובות אלרגיות לעקיצות נמלת אש הן גם אפשריות ויכולות להוביל לאנפילקסיס, מצב שעלול לסכן חיים הדורש טיפול רפואי מיידי. אם לא מטופלים או ללא טיפול רפואי מתאים, תגובה אלרגית חמורה לעקיצת נמלת אש עלולה להיות קטלנית.

בנוסף לגרימת אי נוחות פיזית לבעלי חיים, נמלים אש יכולות להוות גם סכנות אחרות. סוגים רבים של בעלי חיים מסתמכים על קנים לבטיחות והגנה מפני טורפים; עם זאת, נמלים אש יכולות להשתלט במהירות על הקינים הללו, ולהשאיר את החיה חשופה להתקפות של טורפים או אפילו מנמלים אחרות. נמלים אש עשויות להתחרות גם עם מיני חרקים מקומיים באזורים אליהם הכירו; תחרות זו עלולה להוביל לצמצום משאבי המזון הזמינים לבעלי חיים החיים באזורים אלה.

חשוב לנקוט באמצעי זהירות כאשר חיים עם או בקרבת אוכלוסיות נמלים אש על מנת להגן על אנשים ובעלי חיים כאחד מפני העקיצות והנשיכות שעלולות להזיק להם. מומלץ לנקוט בצעדים כמו שמירה על דשא קצר סביב בתי מגורים ותשומת לב בעת התמודדות עם ערימות פסולת או מבנים נטושים שעלולים לאכלס מושבות של נמלים אש על מנת להגן על בני אדם ובעלי חיים מפני נזק פוטנציאלי עקב מגע עם מזיקים אלו.

 

היכן מתמקמת בבית נמלת האש?

נמלת האש הן זן פולש שיכול להוות מטרד עצום בכל בית. הם בדרך כלל מתיישבים באזורים של הבית שבהם יש הרבה חום, לחות ומזון. אזורים נפוצים שבהם עשויות להתיישב נמלי אש כוללים כיורי מטבח, חדרי אמבטיה, מרפסות, מסגרות חלונות וחריצי יסוד.

חרקים קטנים אלה מעדיפים טמפרטורות חמות כדי לשרוד ויכולים לעשות את דרכם לבתים דרך פתחי אוורור או חלונות ודלתות פתוחות. ברגע שהם בפנים, נמלים אש מחפשות מקומות עם מקורות מים ומזון. זה יכול להיות כל דבר, החל מברז נוטף ועד מזון לחיות מחמד שנשאר בחוץ או אפילו ארונות מטבח מלאים בפירורים או פינוקים מתוקים. נמלים אש יבנו גם מושבות ליד מכשירי חשמל מכיוון שאלו מספקים חום בימי חורף קרים.

בנוסף לחיפוש אחר מקורות מזון בתוך הבית, נמלים אש יחפשו גם כיסים של אדמה לחה או פסולת מחוץ לבית כאתרי קינון פוטנציאליים. ניתן למצוא אותם ליד קירות או חריצי יסוד ליד שבילים או מדשאות. במקרים מסוימים, המזיקים עשויים אפילו להחליט להקים מחנה מתחת לקרשים או לשטיחים אם הם מוצאים מקום נהדר מוסתר הרחק מפעילות אנושית והפרעות.

לאחר שהוקמו באזור נתון בבית, מושבות נמלים אש יכולות להתפשט במהירות בגלל נטיית החרקים להתרבות. התלוליות שלהם - המורכבות מלכלוך וחתיכות קטנות של פסולת - יכולות להגיע לגבהים של יותר משני מטרים תוך מספר חודשים בלבד! על מנת למנוע יציאת נגיעות משליטה, חשוב לנקוט בצעדים להדברת אוכלוסיות נמלים אש בהקדם האפשרי על ידי שימוש בשירותי הדברה מקצועיים במידת הצורך.

נמלים אש הן זן פולש שעלול לגרום לבעיות בבתים. הם מחפשים טמפרטורות חמות ומקורות מזון ומים, כגון כיורי מטבח, חדרי אמבטיה, מרפסות, מסגרות חלונות, חריצי יסוד ואזורים סביב מכשירי חשמל. מחוץ לבית, הם עשויים לבנות מושבות ליד קירות או שבילים עם כיסים של אדמה לחה או פסולת. נקיטת צעדים לשליטה בהם בהקדם האפשרי חיונית על מנת למנוע יציאות של נגיעות משליטה.

להזמנת שירות הדברה חייגו: 050-5628732 | 03-9012558

נמלת האש
נמלת האש
bottom of page